Visegrad stage

000022

 

Visegrad stage sa predstavil na festivale Grape 2015 v Piešťanoch pod záštitou Visegrad fondu. Spojili sa KC DUNAJ, Klub Dole a občianske združenie Archtung. Predstavili sa známe formáty ako Obludárium s Pištom Vandalom, Pančlajn Stand Up Comedy, Café Európa, zahrajsi session, Jazyková kaviareň či SAVinci, MIES.sk, Pecha Kucha Night a ďalšie.

Myšlienku V4 podčiarkovali filmy VFF – Visegrad Film Forum, študentov z najuznávanejších filmových škôl zo strednej a východnej Európy, začínajúcich filmárov, filmy ako Media Product Murko, Rosso Papavero (film bol uvedený aj na festivale v Berlinale), Free Entry, Lighta, Do you love me?, Four days in depot a ďalšie.

Okrem toho sa predstavili projekty ako MIES.sk – videorozhovory o architektúre, Kratatoa talk klub: Matej Held z Hemisfera.sk porozprával o programovaní. Mohli ste si vyskúšať design battle, či sa predstavili projekty v rámci Pecha Kucha Night.
SAVinci predstavilo tému archeológie, Café Európa momentálny utečenecký problém a v jazykovej kaviarni ste sa mohli porozprávať vo svojom obľúbenom jazyku.

Hudobne bol stage takisto spojením V4 – zahrali Chloe Martini z Poľska, PlusPlus, Galactic Jackson z Budapešti, a slovenský Inkwall. Sobotné ráno prinieslo jogu a rozprávky. Tým sa rôznorodosť aktivít ešte zvýšila.

Architektúra stagu bola od firmy Zepelin, konštrukcia polgule, igloo, mala združovať a podporiť V4 koncept. V rámci polkruhu boli umiestnené práce študentov fakúlt architektúry zo všetkých krajín V4, čím mali návštevníci možnosť vidieť to najlepšie, čo sa na školách deje.

Vizuálny koncept dekorácie Visegrad stagu navrhla Miša Chmelíčková v spolupráci s Jakubom Otčenášom. Kompozícia “tancujúcich” geometrických objektov v priestore bola primárne vyrobená pre RedBull Music Academy Nights, ktoré sa konali vo februári tohto roku v bratislavských kluboch. Výsledok bol najviac evidentný práve v kultúrnom centre Dunaj, ktorého atmosféru na jeden večer úplne zmenila. Táto idea rovnako dobre zafungovala aj vo Visegrad stagi – umocňovala atmosféru a vizuálny zážitok, ktorý si ľudia zo stanu odniesli.

000007